![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi1YlPmNEX0QMtcZIDC3oqavhmWOECx9deUm_b9jQ_2eQkO8VcSKqIj_K7xxR1d7BK7u0gOEISPeZ8ZR3vLPOMJqE6xlROMkaAUyzHxrKjvvYIth_QtknrJuw7t10VxrTeQGZtRalFGytvl/s1600/2442.jpg) |
Οι Doors από το εσώφυλλο του Full Circle. |
Το 1972 οι
Doors κυκλοφόρησαν το άλμπουμ Full Circle, που ήταν το δεύτερο άλμπουμ τους χωρίς τον Jim Morrison. Στο εσώφυλλο υπάρχει η φωτογραφία των τριών (Densmore/Krieger και Manzarek), όπου με την πλάτη γυρισμένη κοιτούν ένα ηλιοβασίλεμα. 23 χρόνια αργότερα, οι May/Deacon και Taylor φωτογραφίζονται για το οπισθόφυλλο του άλμπουμ
Made in Heaven (1995) να κοιτούν με την πλάτη γυρισμένη τα βουνά του Montreux της Ελβετίας. Η παρατήρηση ανήκει στο συναυλιολόγο Νώντα Κολιό.
About
Αλέξανδρος Ριχάρδος
Δημοσίευση σχολίου